Konstitutsiyamiz qabul qilingan kun munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi harbiy aviatsiya institutida “Konstitutsiya –barqaror taraqqiyot va farovon hayot asosi!” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir hamda bir guruh harbiy xizmatchilar va Qurolli Kuchlar ishchi xizmatchilarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Turli davlat va jamoat tashkilotlaridan mehmon sifatida tashrif buyurgan vakillar yangilangan Konstitutsiyamizning markazida gumanizm g‘oyasi qo‘yilganligi, yurtimizda yashayotgan millati, tili va dinidan qat’i nazar har bir insonga e’tibor va g‘amxo‘rlik ko‘rsatib borish – davlat xizmatchisining, yurt himoyachisining sharafli insoniylik burchi ekanligi borasida o‘z fikr-mulohazalarini bildirib o‘tishdi.
Tantanali tadbirning badiiy qismida Qashqadaryo viloyati madaniyat boshqarmasining xushovoz xonandalari, an’anaviy raqs guruhi jamoasi,
Kitob tumani 10-sonli musiqa va san’ay maktabi o‘quvchilari, Qarshi ixtisoslashtirilgan san’at maktabi tarbiyalanuvchilari hamda harbiy orkest jamoasining kuy-qo‘shiqlari bayram repertuaridan o‘rin oldi.
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 32 yilligi shodiyonalari tadbirning barcha ishtirokchilariga manzur bo‘ldi.

Наряду с реформами, реализуемыми во всех сферах, с каждым днем ​​усиливаются процессы открытости и прозрачности, демократического обновления в нашем обществе.
По случаю принятия нашей Конституции в Институте военной авиации Республики Узбекистан «Конституция – основа устойчивого развития и благополучной жизни!» состоялось духовно-просветительское мероприятие и церемония награждения группы военнослужащих и личного состава Вооружённых Сил. В качестве гостей посетили представители различных государственных и общественных организаций, идея гуманизма поставлена ​​в центр нашей обновленной Конституции, государство должно уделять внимание и заботу каждому человеку, независимо от его национальности, языка и вероисповедания. их мнения о почетном долге слуги, защитника страны.
В художественной части праздничного мероприятия выступили народные певцы Кашкадарьинского областного управления культуры, коллектив ансамбля традиционного танца,
В репертуаре праздника заняли место песни учащихся музыкально-промышленной школы №10 Китабского района, учащихся Каршинского специализированного художественного училища и военного оркестра.
Празднование 32-й годовщины принятия Конституции Республики Узбекистан понравилось всем участникам мероприятия.