O‘zbekiston Respublikasi harbiy xavfsizlik va mudofaa universitetining Harbiy aviatsiya institutiga kirish uchun imtixonlardan muvaffaqiyatli o’tib, qabul qilingan yoshlar oliygohda tantanali kutib olindi.
Dastlab, bo’lajak kursantlar va ularning ota-onalari uchun institut madaniyat markazida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi bo’lib o’tdi. Uzoq yillik harbiy hayot tajribasiga ega faxriylar tomonidan sharafi kasbning egasi bo‘lish haqida iliq fikrlar bildirildi.
Shundan so‘ng, maskandagi sport majmuasi, yotoqxona, muzey, kutubxona, o’quv sinflari bo’ylab tashkil etilgan ekskursiya ham barcha uchun yanada qiziqarli bo’ldi.

Сегодня молодые люди, успешно прошедшие вступительные экзамены в Институт военной авиации Университета военной безопасности и обороны Республики Узбекистан, были торжественно приняты в учебное заведение.
Сначала для будущих курсантов и их родителей в культурном центре института состоялась встреча «Руководитель и молодежь». Ветераны с многолетним опытом военной службы поделились теплыми мыслями о чести служить в благородной профессии.
Затем была организована экскурсия по спортивному комплексу, общежитию, музею, библиотеке и учебным аудиториям, которая стала ещё более интересной для всех участников.