O‘zbekiston Respublikasi Harbiy aviatsiya institutida “Zamonaviy dron texnalogiyalari-sanoatini rivojlantirishni yangi istiqbolli yo‘nalishi” mavzusidagi ilmiy-nazariy anjuman o‘tkazildi.
Anjumanda Respublikamizning oliy ta’lim muassasalaridan yetuk professor-o‘qituvchilari hamda mutaxassislar o‘zlarining taqdimoti va maqolalari bilan ishtirok etdi.
Anjuman doirasida mutaxassislar o‘zlari tomonidan yaratilgan dron texnalogiyalarini namoyish etib, tajriba almashishdi, bu o‘z navbatida pedagog va mutaxassislarning nazariy va amaliy bilimlarni yanada oshirishga sabab bo‘ladi.

В Институте военной авиации Республики Узбекистан состоялась научно-теоретическая конференция на тему «Новое перспективное направление развития современных беспилотниковых технологий.»
В конференции приняли участие ведущие профессора-преподаватели и специалисты высших учебных заведений нашей Республики со своими презентациями и статьями.
В рамках конференции специалисты продемонстрировали созданные ими технологии дронов и обменялись опытом, что, в свою очередь, послужит дальнейшему повышению теоретических и практических знаний педагогов и специалистов.