Ushbu hamkorlik axborot texnologiyalarini aviatsiya sohasidagi uygʻunligini taʼminlashda innovatsion gʻoyalarni amaliyotga tatbiq etishni belgilaydi. Memorandum aviatsiya sohasida ilmiy-tadqiqot ishlarini amalga oshirish, yosh muhandislarning gʻoyalarini qoʻllab-quvvatlash va ularni texnopark loyihalariga jalb etish, qolaversa institut kursant va tinglovchilar uchun amaliyot hamda tajriba maydoni sifatida foydalanish imkoniyatini yaratishdan iborat.
Amalga oshirilayotgan ilmiy natijalarni tijoratlashtirishga yoʻnaltirish va startap faoliyatini rivojlanishini qoʻllab-quvvatlashga xizmat qiladi.
O’zaro kelishuvda hamkorlik yoʻl xaritasida koʻzda tutilgan qoʻshimcha tadbirlar – hakaton, trening, mahorat darslari va ilmiy-amaliy seminarlarni tashkil etish boʻyicha kelishuv amalga oshirildi.

Данное сотрудничество определяет практическую реализацию инновационных идей в обеспечении интеграции информационных технологий в авиационной отрасли. Меморандум предусматривает проведение научно-исследовательских работ в области авиации, поддержку идей молодых инженеров и привлечение их к проектам технопарка, а также создание возможности использования института в качестве места практики и эксперимента для курсантов и слушателей.
Внедряемые научные результаты служат для направления коммерциализации и поддержки развития стартап-деятельности.
Достигнута договоренность об организации дополнительных мероприятий, предусмотренных дорожной картой сотрудничества — хакатон, тренинги, мастер-классы и научно-практические семинары.