Harbiy xavfsizlik va mudofaa universiteti Harbiy aviatsiya institutida  Institut kubogi uchun kursantlar o’rtasidan QVZ quvnoqlar va zukkolar koʻrik tanlovi oʻtkazildi.
Ushbu tanlovda har bir kurs terma jamoasi g’oliblik uchun oʻzaro kurash olib borishdi. Kurashdan ishtirokchilar uchta shart boʻyicha bellashishdi.
Bellashuvlarda  kursantlar tomonidan tayyorlangan xazilomus chiqishlar mehmonlarga oʻzgacha kayfiyat baxsh etti, hakamlar tomonidan qoʻyilgan baxolar boʻyicha esa 4 kurs terma jamoasi faxrli 1-o’rini qoʻlga kiritib vazirlik miqyosida boʻlib oʻtadigan tanlovga yo’nanmani qo’lga kiritishdi.

Институт военной авиации Университета военной безопасности и обороны Республики Узбекистан состоялся смотр-конкурс веселых и умных КВЗ среди курсантов на Кубок Института.
В этом конкурсе сборная команда каждого курса боролась за победу. Участники соревновались в борьбе по трем условиям.
Юмористические выступления, подготовленные курсантами на соревнованиях, подарили гостям особое настроение, а по оценкам судей сборная команда 4 курса заняла почетное 1-е место и получила путевку на конкурс, проводимый на уровне министерства.