Shuningdek kasb-hunar markazida tashkil etilgan “Sanʼat g’unchalari” musiqa, “Yosh dasturchi” it, “Mohir qo’llar” tikuvchilik,”Shirinliklar dunyosi” pazandachilik to’g’araklari bilan tanishdi.
Bundan tashqari Harbiy xavfsizlik va mudofaa universiteti Harbiy aviatsiya instituti tomonidan 5-11-sinf o’quvchiladi uchun tashkil etilishi rejalashtirilgan “Yosh dronchi”, “Aviamodel” hamda “Kibersport” to’garaklarida yutuqlarga erishgan yoshlar bilan suhbatda boʻlib hamda ularning ishlanmalar bilan tanishdi.

Хоким Кашкадарьинской области посетил школу No 3 и торжественно открыл новый шахматный клуб «Ок рук.»
Он также ознакомился с музыкальными кружками «Бутоны искусства»,»Молодой программист» «Умелые руки», кулинарным кружком «»Мир сладостей»
Кроме того, он побеседовал с молодыми людьми, добившимися успехов в кружках «Юный дронер,» «Авиамодель» и «Киберспорт,» которые планируется организовать для учащихся 5-11 классов Военно-авиационного института Университета военной безопасности и обороны, и ознакомился с их разработками.