O‘zbekiston Respublikasi Harbiy xavfsizlik va mudofaa universiteti Harbiy aviatsiya institutining Jizzax garnizonida joylashgan o‘quv markazida Mudofaa vazirligi tasarrufidagi harbiy qismlardagi kontrakt boʻyicha harbiy xizmatchilar tarkibi bilan uchuvchisiz uchish apparatlari operatorlari mutaxassisligi boʻyicha nazariy va amaliy mashgʻulotlar tashkil etildi.
Taktik uchuvchisiz uchish apparatlari kafedrasida tahsil olgan va nazoratlarni ijobiy topshirgan harbiy xizmatchilarga Harbiy xavfsizlik va mudofaa universiteti boshligʻi oʻrinbosari hamda Harbiy aviatsiya instituti rahbari tomonidan oʻqishni tamomlaganliklari toʻgʻrisidagi sertifikatlar tantanali topshirildi.
Tadbir yakunida harbiy orkestr hamda Jizzax viloyati filarmoniyasi ijodiy jamoasi tomonidan konserti dasuri namoyish etildi.

В учебном центре Институт военной авиации Университета военной безопасности и обороны Республики Узбекистан, расположенного в Джизакском гарнизоне, были организованы теоретические и практические занятия по специальности операторов беспилотных летательных аппаратов с военнослужащими по контракту в воинских частях Министерства обороны.
Заместитель начальника Университета военной безопасности и обороны и руководитель Военно-авиационного института торжественно вручили сертификаты об окончании обучения военнослужащим, прошедшим обучение на кафедре тактических беспилотных летательных аппаратов и сдавшим положительные экзамены.
В завершение мероприятия военный оркестр и творческий коллектив Джизакской областной филармонии представили концертную программу.